Deportivo Alaves Athletic Bilbao Atletico Madryt FC Barcelona Celta Vigo Deportivo La Coruna Eibar Espanyol Granada Las Palmas Leganes Malaga Osasuna Real Betis Real Madryt Real Sociedad Sevilla Sporting Gijon Valencia Villarreal

Iñaki Williams

Biografia
Jego ojcem był Ghańczyk, a matką - Liberyjka. Iñaki, wychowany w Kraju Basków, rozpoczynał piłkarskie treningi w Pampelunie, w klubie Natación. Później przeniósł się do miejscowego Club Deportivo, a w wieku 16 lat trafił do szkółki słynnego Athleticu Bilbao. W debiutanckim sezonie zdobył 31 goli w 31 ligowych spotkaniach dla zespołu do lat 19 (Juvenil A). W sezonie 2013/14 imponował skutecznością w czwartoligowej Baskonii (7 goli w 18 meczach) oraz trzecioligowych rezerwach Lwów z Bilbao (8 trafień, 14 występów).

6 grudnia 2014 roku dano mu szansę debiutu w pierwszej drużynie. W 46. minucie spotkania 14. kolejki Primera División z Córdobą Williams zmienił Andoniego Iraolę. Na pierwszą bramkę dla ekipy z San Mames czarnoskóry atakujący czekał zaś do 19 lutego 2015 roku - zdobył ją w zremisowanym 2-2 starciu z Torino FC w 1/16 finału Ligi Europy UEFA.
Kariera
Klub Mecze/Bramki Data przyjściaData przyjścia Data odejściaData odejścia
Athletic Bilbao Athletic Bilbao 111/24 01.07.2014 do dziś
CD Basconia CD Basconia b/d 01.07.2013 30.06.2014
Statystyki rozgrywek
Lp. Rozgrywki Suma Wyjściowa jedenastka Zszedł w trakcie meczu Wszedł z ławki Minuty na boisku Zdobyte gole Asysty Żółte kartki Czerwone kartki po drugiej żółtej Bezpośrednie czerwone kartki