Szczęście Osasuny trwało tylko chwilę

Relacje Mikołaj Zimoch @11.02.2017 | Przeczytano 992 razy

Źródło: Twitter.com

Królewscy zainkasowali komplet punktów na El Sadar.

Kontrowersyjna sprawa z odwołaniem spotkanie Królewskich w Vigo sprawiła, że Real przystępując do sobotniego spotkania z Osasuną miał na karku dwa zaległe starcia w lidze, dzięki czemu Barcelona, która przejechała się po Alaves 6-0 objęła prowadzenie w tabeli, wywierając presję na podopiecznych Zinedine'a Zidane'a. Francuski szkoleniowiec powoli odzyskiwał stabilność - do gry wracali kolejni kluczowi piłkarze, poza Księciem Walii.

Pojedynek z ekipą z El Sadar dla kibiców Los Blancos miał być formalnością, którą trzeba wypełnić i zaznaczyć w kalendarzu, jako misję zakończoną sukcesem. Okazało się jednak, że po 90 minutach w Pampelunie serca fanów 11-krotnych triumfatorów Ligi Mistrzów zabił szybciej, tak samo jak siwe włosy pojawią się na ich głowach.

Od pierwszej minuty gospodarze postawili rywalom trudne warunki - grali solidnie i agresywnie w defensywie oraz starali się zamykać Realowi drogi do rozegrania futbolówki w środku pola, przez co goście stwarzali bardzo mało klarownych sytuacji do otwarcia wyniku. Dopiero w 24. minucie Królewskich na prowadzenie wyprowadził Ronaldo, jednak mocne uderzenie Portugalczyka powinno zostać zatrzymane przez golkipera Osasuny.

Gospodarze już dziesięć minut później doprowadzili do wyrównania. Długa piłka od Fuentesa zaskoczyła wysoko i źle ustawioną defensywę gości, dopadł do niej Sergio Leon, który fantastycznie, mięciutko podciął ją nad Navasem, a ta zatrzepotała w siatce. Odpowiedzieć przed przerwą nie zdążył Benzema - Francuz koncertowo zmarnował setkę, jednocześnie dał szanse na popis umiejętności Sirigu na linii bramkowej. Trzeba dodać, że ekipa z Pampeluny od niemal samego początku musiała radzić sobie bez Tano Bonnina, którego zastąpił Garcia. Hiszpan doznał makabrycznego złamania nogi, a wyraz twarzy Marcelo był najlepszym komentarzem do całego zajścia.

Kwadrans drugiej połowy wystarczył, aby goście w miarę opanowali sytuację i przejęli kontrolę nad przebiegiem gry. Beznadziejny Benzema wszedł w drybling z kilkoma przeciwnikami, a piłka szczęśliwie spadła pod nogi Isco, który pewnym uderzeniem wyprowadził Królewskich na prowadzenie. Do ostatnich minut kibice Los Blancos drżeli o wynik - Osasuna kilkukrotnie zagroziła Navasowi, ale goście mieli masę szczęścia, a w ostatniej akcji meczu dobili rywali. Rezerwowy Lucas Vazquez perfekcyjnie wykończył sytuację sam na sam. Osasuna pozostała na ostatnim miejscu w tabeli. Zespół z Bernabeu wrócił na pozycję lidera tabeli.

Źródło: Własne