Wieczór pełen emocji na Bernabeu, Napoli nie dało rady

Relacje Mikołaj Zimoch @15.02.2017 | Przeczytano 895 razy

Źródło: Squawka

Królewscy w niezłej sytuacji przed rewanżem.

Spotkanie Królewskich z ekipą Sarriego zapowiadało się niemal tak ciekawie, jak wtorkowe starcie na Parc de Princes, gdzie przyjechał zespół Luisa Enrique i zebrał od PSG srogie lanie. Drużyna Zinedine'a Zidane'a pochodziła do meczu z Napoli po przeciętnych, ale wygranych zawodach z Osasuną. Z kolei Włosi byli bardzo rozpędzeni i miażdżyli po kolei przeciwników w Serie A.

Od początku spotkania na Estadio Santiago Bernabeu inicjatywę przejęli gospodarze. Los Blancos dominowali w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła, choć wynik otworzyli w pierwszych minutach goście. Stratę Królewskich w środku pola natychmiastowo wykorzystał Insigne - zawodnik Napoli popisał się świetnym i kąśliwym uderzeniem, ale wina za strata bramki spoczywa na barkach Navasa, który był źle ustawiony i zupełnie nieprzygotowany do interwencji, przez co piłkarze w białych koszulkach musieli odrabiać straty.

Szesnastka Pepe Reiny była atakowana co chwilę, a ekipa Sarriego nie potrafiła wyjść z własnej połowy, dzięki czemu już w 19. minucie Real wyrównał - kapitalne dośrodkowanie Carvajala wykończył głową Benzema. Gospodarze wciąż dążyli do zdobycia kolejnych goli, ale w pierwszej połowie nie udało im się tego dokonać, bo zwyczajnie zabrakło zimnej krwi i szczęścia w wielu sytuacjach, które mnożyły się wraz z upływającym czasem.

Zaraz po wyjściu z szatni Real wyszedł na prowadzenie - Ronaldo świetnie popędził prawym skrzydłem, położył defensora gości, wpadł w pole karne i wyłożył futbolówkę jak na tacy do Toniego Kroosa, a Niemiec w swoim stylu, zmieścił piłkę w bramce Włochów. W 54. minucie było już 3-1. Rzut rożny Królewskich nie przyniósł trafienia, ale obrona Napoli wybiła futbolówkę tam, gdzie znajdował się Casemiro. Brazylijczyk huknął z woleja, a piłka w ułamku sekundy zatrzepotała w siatce przeciwników. Jak skomentowali to uderzenie hiszpańscy komentatorzy: Que Golazo!

Real do końca spotkania dominował i kreował klarowne okazje do dobicia przeciwników, ale nie udało się im zdobyć czwartej bramki, która de facto zamykałaby kwestię awansu do ćwierćfinału już w pierwszym pojedynku. Ekipa Zidane;a obnażyła wszystkie mankamenty w grze defensywnej Napoli, gdzie najsłabszym ogniwem był bez wątpienia Koulibaly. Nieźle, choć bez fajerwerków wystąpił Piotrek Zieliński, ale jego zespół przed rewanżem stoi przed trudnym zadaniem. Królewscy w niezłej sytuacji przed starciem na San Paolo, choć czeka nas jeszcze mnóstwo emocji!

Źródło: Własne