SSędzia

Ofensywa uratowała słabą defensywę

Relacje Cezary @17.02.2017 | Przeczytano 163 razy

Źródło: uefa.com

Athletic Bilbao mimo ogromnej przewagi nad APOEL-em Nikozja wygrał zaledwie 3:2 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy.

Podopieczni Ernesto Valverde przystępowali do spotkania z ekipą mistrza Cypru po pokonaniu Deportivo La Coruna w LaLiga, a dobre nastroje udzielały się z uwagi na bilans zespołu na własnym stadionie w obecnej edycji Ligi Europy - w fazie grupowej Basowie wygrali wszystkie trzy spotkania rozgrywane na San Mames.

To gospodarze byli zdecydowanymi faworytami, ale niespodziewanie jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. W 36. minucie po składnej akcji i dograniu asyście Viniciusa, pięknym rogalem drogę do siatki znalazł Georgios Efrem.

Radość greckiego zawodnika trwała zaledwie 120 sekund, bowiem w 38. minucie.. pechowo, bo pechowo, ale skierował piłkę do własnej siatki po uderzeniu prawego obrońcy, Mikela Balenziagi.

0:1 Efrem (36')

1:1 Efrem [sam.] (38')

Athletic nieustannie naciskał na zespół APOEL-u, który na to spotkanie miał jeden plan - wyprowadzanie sporadycznych kontrataków. Ofensywne poczynania gospodarzy przyniosły rezultat po godzinie gry - w 61. minucie Iker Muniain dograł na wolne pole do Aritza Aduriza, który ze stoickim spokojem strzelił swoją siódmą bramkę w tegorocznej edycji Ligi Europy.

Kolejne ataki Basków stwarzały coraz to większe zagrożenie pod bramką Cypryjczyków, jednak mocno zawodziła skuteczność, choć w 72. minucie zawodnikom Ernesto Valverde udało się podwyższyć prowadzenie, kiedy to drogę do siatki uderzeniem głową znalazł Inaki Williams.

2:1 Aduriz (61')

3:1 Williams (72')

Choć wynik 3:1 byłby jak najbardziej zasłużony (statystyka strzałów - 22:3), w 89. minucie APOEL zniwelował rozmiary porażki, a do siatki trafił Giannis Gianniotas.

3:2 Gianniotas (89')

Źródło: Własne

Tagi: APOEL Nikozja, Aritz Aduriz, Athletic Bilbao, Inaki Williams, Liga Europy, Mikel Balenziaga, Relacja