Deportivo Alaves Athletic Bilbao Atletico Madryt FC Barcelona Celta Vigo Deportivo La Coruna Eibar Espanyol Granada Las Palmas Leganes Malaga Osasuna Real Betis Real Madryt Real Sociedad Sevilla Sporting Gijon Valencia Villarreal

VILLARREAL - AS ROMA

Żółta Łódź Podwodna zatopiona, koncert Edina Dzeko

Relacje Cezary @17.02.2017 | Przeczytano 57 razy

Źródło: uefa.com

Fatalna postawa w defensywie i zdecydowana porażka 0:4 nie daje praktycznie żadnych szans podopiecznym Frana Escriby na awans do kolejnej rundy.

Drużyna Villarreal przed tym najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem 1/16 finału Ligi Europy odniosła zaledwie jedno zwycięstwo w dziewięciu poprzednich meczach we wszystkich rozgrywkach, dlatego to AS Roma była stawiana w roli delikatnego faworyta. Wydarzenia boiskowe potwierdziły tę tezę, ale chyba nikt nie spodziewał się aż takiej deklasacji.

Od pierwszych minut spotkanie stało na wyrównanym poziomie i obie drużyny miały swoje okazje do strzelenia bramki, ale to goście mogli pochwalić się lepszą skutecznością. W 32. minucie na strzał z dystansu zdecydował się boczny obrońca, Emerson, który pięknym uderzeniem w okienko pokonał bezradnego Sergio Asenjo.

0:1 Emerson (32')

Wynik meczu po spojrzeniu na statystyki może zaskakiwać, bowiem liczba strzałów obu drużyn stała na podobnym poziomie (15 - 17), jednak to goście byli zdecydowanie bardziej skuteczni pod bramką rywala, dzięki czemu na 99,9% zameldowali się w kolejnej rundzie rozgrywek.

W drugiej połowie koncertowo zagrał Edin Dzeko, który aż trzy razy znalazł drogę do siatki - w 65., 79. i 86. minucie.

0:2 Dzeko (65')

0:3 Dzeko (79')

0:4 Dzeko (86')

Źródło: Własne