SSędzia

Królewscy zdobywają San Mames!

Relacje fizi94 @18.03.2017 | Przeczytano 932 razy

Źródło: laliga.es

W meczu 28. kolejki Primera Division Athletic Bilbao przegrał na własnym boisku z Realem Madryt 2-1!

Piłkarze obu ekip mieli przed tym starciem jasny cel - zdobyć trzy punkty i w dobrych humorach rozjechać się na zgrupowania swoich reprezentacji. Gospodarze w ostatnich dwóch kolejkach zainkasowali sześć punktów - dzięki czemu na poważnie powrócili do walki o europejskie puchary - i wcale nie zamierzali ułatwić zadania Królewskim. Z kolei podopieczni Zinedine'a Zidane'a musieli odłożyć na bok rozmyślania związane z wczorajszym losowaniem par ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów - trafili na Bayern - i skupić się na tym, aby umocnić swoją pozycję lidera w hiszpańskiej ekstraklasie.

Mecz lepiej rozpoczęli Baskowie, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i non stop gościli w okolicach pola karnego Keylora Navasa. Problem w tym, że nie przenosiło się to na klarowne sytuacji podbramkowe. Królewscy zaatakowali dopiero w 10. minucie i od razu wpakowali piłkę do siatki. Cristiano Ronaldo wykończył akcję Carvajala, jednak sędziowie słusznie nie zaliczyli tego trafienia, ponieważ w momencie podania Portugalczyk znajdował się na pozycji spalonej. W 16. minucie kolejną dogodną okazję stworzyli Los Blancos, jednak strzał Ronaldo kapitalnie wybronił Arrizabalaga! Real Madryt dopiął swego w 25. minucie - kapitalny kontratak zapoczątkował Casemiro, asystę na swoim koncie zapisał Ronaldo, a prowadzenie dał Karim Benzema!

Bramka dla gości wyraźnie podcięła skrzydła Bilbao, którzy zamiast skupić się na odrabianiu strat rozpoczęli serię bezmyślnych przewinień. Arbiter pokazał kilka żółtych kartek, ale po raz kolejny nie zapanował nad boiskowymi wydarzeniami. Do przerwy 0-1.

Druga część gry rozpoczęła się podobnie, jak pierwsza - to gospodarze dominowali, Królewscy natomiast skupieni byli na tym, aby bramki nie stracić. W 63. minucie powinno być 1-1, jednak strzał Inakiego Williamsa obronił Keylor Navas! Co nie udało się Williamsowi, udało się dwie minuty później Aritzowi Adurizowi, który strzałem głową doprowadził do wyrównania!
Kibice zgromadzenie na San Mames nie zdążyli się nawet nacieszyć z gola Aduriza, a na tablicy wyników było już 2-1 dla gości! Dośrodkowanie z rzutu rożnego i tym razem nie Sergio Ramos, a Casemiro wpisuje się na listę strzelców!

Real Madryt powinien zamknąć ten mecz w 72. minucie, jednak kapitalna akcja została zwieńczona niecelnym uderzeniem Marcelo. Od tego momentu do głosu ponownie doszli podopieczni Valverde, jednak ich poczynania przypominały bicie głową w mur. Oblężenie pola karnego nie przynosiło żadnego skutku i ostatecznie nie udało się po raz drugi doprowadzić do remisu.

Królewscy zwyciężają na bardzo trudnym terenie i przynajmniej do jutra zwiększają przewagę nad Barceloną do 5 punktów.

Źródło: Własne

Tagi: Athletic Bilbao, Primera Division, Real Madryt, san mames