SSędzia

Trzy punkty wędrują do Alaves

Relacje M.Kostarski @18.03.2017 | Przeczytano 130 razy

Źródło: laliga.es

Na Estadio Mendizorrotza gospodarze potwierdzili swoją dobrą formę, pokonując Real Sociedad 1:0. Poza jedną wpadką z Granadą, Babazorros prezentują się ostatnio świetnie i regularnie zdobywają punkty.

Najważniejszy mecz w sezonie Deportivo Alaves dopiero nadejdzie w maju, ale przy obecnej formie podopiecznych Mauricio Pellegrino, końcówka kampanii 16/17 może być dla Babazorros jeszcze bardziej emocjonująca. Do miejsc premiowanych awansem do Ligi Europy tracą już 8 punktów. Wpadka Realu Sociedad komplikuje ich sytuację w kontekście walki o Ligę Mistrzów. Do czwartego Atletico Madryt mogą tracić po tej kolejce 7 oczek.

W zespole gości zabrakło m.in. pauzującego za uzbierane żółte kartki Asiera Illarramendiego oraz kontuzjowanego ostatnio Davida Zuzuruty. Alaves musiało się obyć bez Zouhair’a Feddal’a, który w meczu z Malagą otrzymał czerwoną kartkę.

Piłkarze z San Sebastian mogli świetnie rozpocząć mecz. Już w 8 minucie lewy obrońca Basków – Yuri – popisał się rajdem w pole karne Babazorros, mijając po drodze dwóch rywali. Jego strzał wybronił Fernando Pacheco. Goście spokojnie rozgrywali piłkę, gdy nagle mogli stracić bramkę. Deyverson znalazł się sam na sam z Geronimo Rullim, ale Argentyńczyk uprzedził napastnika gospodarzy i oddalił zagrożenie. W 27 minucie uszczęśliwić kibiców gospodarzy mógł Oscar Romero. Paragwajczyk zabrał się z futbolówką w pole karne bramkarza Sociedad i zamiast podać do jednego ze swoich partnerów, zdecydował się na zaskakujący strzał na bliski słupek, z którym większych problemów nie miał Geronimo Rulli. Widowisko na Estadio Mendizorrotza nie porywało. Obie drużyny biły głową w mur i wydawało się, że zejdą do szatni z bezbramkowym remisem. Z błędu wyprowadził nas brazylijski napastnik Alaves. W 44 minucie obrońcom urwał się Theo Hernandez. Francuz dograł do Deyversona, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

1:0 Deyverson (44')

Gospodarze, niesieni dopingiem z trybun, już na początku drugiej części spotkania mogli podwyższyć swoje prowadzenie. Na posterunku stał jednak Geronimo Rulli, który nie pozwolił zdobyć siódmej bramki w sezonie Deyversonowi. Przyjezdni nie dawali za wygraną i coraz częściej atakowali pole karne strzeżone przez Fernando Pacheco. W 59 minucie znów do głosu doszli piłkarze Alaves. W bliźniaczo podobnej sytuacji do tej z początku drugiej połowy, niesamowitą paradą popisał się Rulli, który wybił futbolówkę, uderzoną głową przez Deyversona, na słupek. Zdecydowanie kandydat na interwencję kolejki. Argentyńczyk ratował raz po raz swoją drużynę. Chwilę później naprawił fatalny błąd jednego z obrońców, który podał piłkę wprost do napastnika Alaves.

Sytuacja Basków stawała się tragiczna z minuty na minutę. Drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną dostał Esteban Granero. Hiszpan próbował wymusić rzut karny, ale zrobił to tak nieudolnie, że arbiter nie dał się nabrać. Gospodarze kontrolowali sytuację do końca spotkania, nie dopuszczając do groźnych kontr piłkarzy z San Sebastian.​ Mimo nerwowej końcówki udało im się utrzymać prowadzenie i ku uciesze kibiców zgromadzonych na Estadio Mendizorrotza, mogli dopisać do swojego konta kolejne 3 punkty.

W związku z reprezentacyjną przerwą, czeka nas odpoczynek od rozgrywek ligowych. Już w następnej kolejce piłkarze z San Sebastian będą mogli w końcu przerwać złą passę na Estadio Anoeta, gdzie zmierzą się z walczącym o utrzymanie Leganes. Pepineros nie należą do najłatwiejszych przeciwników o czym przekonała się Sevilla. Natomiast Deportivo Alaves czeka podróż do Madrytu. Babazorros będą starać się przeszkodzić Królewskim w marszu po mistrzowski tytuł.

Źródło: Własne

Tagi: Alavés, Deportivo Alaves, La Liga, Real Sociedad, Relacje