SSędzia

Atletico nie daje szans Sevilli!

Relacje fizi94 @19.03.2017 | Przeczytano 519 razy

Źródło: laliga.es

W hicie 28. kolejki Primera Division Atletico Madryt pokonało na własnym boisku ekipę Sevilli 3-1!

Już przed pierwszym gwizdkiem arbitra wiedzieliśmy, że starcie w stolicy Hiszpanii może okazać się kluczowe w kontekście tego, kto na koniec sezonu wywalczy bezpośredni awans do Ligi Mistrzów - czytaj trzecie miejsce w tabeli. Podopieczni Sampaoliego - mimo pięciu punktów przewagi nad bandą Simeone - znajdowali się ostatnio w niemałym dołku. Do dwóch remisów w lidze dołożyli porażkę w rewanżowym spotkaniu z Leicester i ostatecznie odpadli z rywalizacji w Lidze Mistrzów. W totalnie odmiennej sytuacji byli natomiast piłkarze Los Colchoneros - dwa zwycięstwa w La Liga zostały okraszone awansem do ćwierćfinału Champions League, a tam czeka już - teoretycznie najłatwiejszy rywal - Leicester.

Na papierze wszystko wskazywało, że faworyt mógł być tylko jeden, jednak kibice Andaluzyjczyków liczyli na to, że pojedynek z potentatem to idealna okazja na przełamanie.

Początek meczu był bardzo wyrównany - w grze obu drużyn dominował chaos i rażąca niedokładność. Potem jednak do głosu doszli gospodarze, którzy pierwsze ostrzeżenie w kierunku Sevilli wysłali w 15. minucie - Kevin Gameiro otrzymał kapitalne podanie na wolne pole, jednak jego strzał z narożnika pola karnego wylądował na poprzeczce! Goście nie wzięli tego sygnału na poważnie i nadal sprawiali wrażenie, które możemy odczytywać w dosyć jednoznaczny sposób - remis nas satysfakcjonuje. Drugiego ostrzeżenia ze strony Atletico już nie było - w 37. minucie fenomenalne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Diego Godin i wyprowadził swój zespół na jak najbardziej zasłużone prowadzenie!

Sevilla ruszyła do przodu, ale nie była stanie w żaden sposób wykreować sobie żadnej okazji. Jedyną godną odnotowania okazją była ta z 42. minuty, gdy Samir Nasri wykonywał rzut wolny. Strzał prosto w mur jednak idealnym podsumowaniem pierwszej części gry w wykonaniu przyjezdnych. Do przerwy 1-0 dla Atletico.

Drugą część gry mocnym akcentem rozpoczęli gospodarze - w 51. minucie po koronkowej akcji w sytuacji sam na sam z Rico znalazł się Griezmann, jednak minimalnie chybił! Francuz nie pomylił się już jednak w 61. minucie, kiedy to posłał prawdziwą bombę z rzutu wolnego i zdobył najpiękniejszą bramkę tego weekendu na hiszpańskich boiskach!

Utrata drugiego gola w ogóle nie wpłynęła na grę Sevillistas, którzy byli po prostu bezradni i mieli problem z wymienieniem kilku celnych podań, a co dopiero ze stworzeniem jakiejś składnej akcji. Atletico natomiast niesione dopingiem swoich fanów dążyło do zdobycia kolejnych bramek. Cel ten udało się zrealizować w 77. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Koke!
Sevilla była na łopatkach i aż przykro było patrzeć na ich postawę. W samej końcówce dwóch doskonałych okazji na gola nie wykorzystał Fernando Torres, a kontratak po jednej z nich zakończył się trafieniem honorowym dla gości! Na indywidualny rajd zdecydował się Correa i nie dał szans Janowi Oblakowi.
Atletico zasłużenie zainkasowało trzy oczka i zbliżyło się do swojego dzisiejszego rywala na dystans zaledwie dwóch punktów. Czy są jakieś pozytywy dla Jorge Sampaoliego? Tak - przerwa na reprezentacje.

Źródło: Własne