SSędzia

Atletico pierwszym półfinalistą Ligi Mistrzów!

Relacje Cezary @18.04.2017 | Przeczytano 481 razy

Źródło: twitter.com

Po zwycięstwie 1:0 na własnym stadionie, wyjazdowy remis 1:1 z Leicester City pozwolił podopiecznym Diego Simeone awansować do półfinału Ligi Mistrzów!

Mistrzowie Anglii w dwumeczu z Sevillą pokazali, że grają bez kompleksów i nie straszny jest im żaden rywal. Tak też było dziś - od początku to gospodarze ruszyli do ataków i co chwilę niepokoili defensywę Rojiblancos, głównie za sprawą Jamiego Vardy'ego. Jeden z nielicznych ataków Atletico zakończył się jednak bramką.

W 26. minucie niesamowicie skuteczny w ostatnich tygodniach Filipe Luis idealnie dośrodkował na głowę Saula Nigueza, a ten kontrującym uderzeniem pokonał bezradnie interweniującego Kaspera Schmeichela!

0:1 Niguez (26')

Pomocnik Atletico kilka minut później miał świetną okazję na wpisanie się na listę strzelców po raz drugi, jednak jego strzał sprzed pola karnego tym razem został wyłapany. Podobnie było w 34. minucie - wówczas Riyad Mahrez nie znalazł sposobu na Jana Oblaka, mimo mocnego uderzenia z kilkunastu metrów.

Druga połowa to prawdziwy sztorm zawodników Leicester, którzy ewidentnie poczuli, że awans nie jest jeszcze sprawą rozwiązaną. Po godzinie gry King Power Stadium eksplodowało - po rykoszecie w polu karnym, futbolówka spadła pod nogi Vardy'ego, który mimo gąszczu obrońców Atletico znalazł drogę do bramki!

1:1 Vardy (61')

Kolejne minuty to kolejne ataki Leicester. Przed świetną okazją stanął zmiennik, Leonardo Ulloa, jednak jego strzał z linii wybronił Lucas Hernandez. Mimo szturmów gospodarzy, defensywa Diego Simeone nie dała się zaskoczyć po raz drugi i ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Leicester City 1:1 Atletico Madryt (1:2 w dwumeczu)

Źródło: Własne

Tagi: Atletico Madryt, Leicester City, liga mistrzów, Relacja, Saul Niguez